Від мігрені допоможе насіння

Відомо, що профілактична дієта є дуже ефективним засобом для зниження ризику повторення нападів мігрені. Якщо ви різноманітите свій раціон різними корисними продуктами, незабаром відчуєте себе краще.

Мігрень і харчування

Однією з причин виникнення мігрені є реакція організму людини на ті або інші речовини, що надходять у нього з їжею. Також на появу цього неприємного захворювання можуть впливати такі фактори, як стрес і генетична схильність.

Існують продукти, небезпечні для нашого організму: речовини, що містяться в них, розширюють судини або викликають запалення артерій голови, що приводить до появи болю і наповнює життя людини стражданнями.

Буває, що, не дивлячись на здорове харчування й турботу про своє тіло, іноді ви зіштовхуєтеся з нападами мігрені. Причиною таких одиночних нападів можуть стати стреси, поганий сон, відсутність сніданку або фізична перенапруга.

Буде краще, якщо ви уважніше придивитеся до свого організму. Як він реагує на певні зовнішні впливи? Як пов’язане ваше самопочуття з тим, що ви робите протягом дня? Спробуйте простежити взаємозв’язок реакцій організму на різні життєві ситуації. Таким чином ви навчитеся контролювати або запобігати неприємні хворобливі стани.

Майте на увазі, що іноді напад мігрені може спровокувати навіть сильний аромат парфумів. Якщо ви піддані нападам мігрені, намагайтеся уникати наступного:

– Продукти зі вмістом таких амінокислот, як гістамін і тирамін. Ці речовини містяться в сирі, шоколаді, вині, пиві та рибних консервах.

– Харчові добавки. Знаєте, що таке глутамат натрію? Цю сполуку додають у багато продуктів, адже використання глутамата натрію підсилює їхній смак. Так, глутамат натрію часто використовується при готуванні піци, гамбургерів, солодкостей, кондитерських виробів. Необхідно пам’ятати, що навіть помідори і пармезан містять деяку кількість цієї речовини, що з’являється в них природним шляхом.

Також ставтеся з обережністю до консервованої риби (тунця, сардин, анчоусів), ковбас, печінки, червоних видів м’яса, сої, кислої капусти, баклажанів, помідорів, червоного та білого вина, пива, пивних дріжджів і переспілих фруктів.

Насіння соняшника

Це насіння є відмінним засобом проти мігрені.

Запам’ятайте: важливо вибирати насіннячка без солі. Найкраще з’їдати на день невелику жменьку такого насіннячка (приблизно дві столові ложки). Вам відомо про те, яку користь воно приносить нашому здоров’ю?

Вітамін Е: антиоксиданти, що містяться в насінні соняшника, захищають наш організм від токсичних і шкідливих речовин, запобігаючи появі запалень. Антиоксиданти сприяють очищенню організму та зміцнюють імунну систему людини. Вітамін Е здатний зберігати волокна клітин нашого тіла еластичними, що дозволяє запобігти звуженню нервів в області голови.

Жирні кислоти є важливим союзником у боротьбі з мігренню. Ці речовини необхідні організму людини для вироблення певних типів гормонів, а також для зниження рівня холестерину та тригліцеридів у крові.

Магній допомагає впорається з мігренню, поліпшуючи тонус як м’язів, так і нейронів. Ця речовина поліпшує передачу нервових імпульсів, нормалізує скорочення та напругу м’язів. Магній благотворно впливає на здоров’я кісток людини, стан серцево-судинної системи. Наприклад, допомагає уникнути запалення нервових закінчень у мозку.

Лляне насіння

Воно є ідеальним для тих, хто хоче скинути вагу, нормалізувати рівень холестерину та цукру в крові. А у випадку з мігренню? Якщо вас мучить мігрень, спробуйте додавати лляне насіння в салати та інші страви. Незабаром ви помітите поліпшення самопочуття. Рекомендується вживати 2 столові ложки лляного насіння на день.

Лляне насіння містить велику кількість жирних кислот. Як ми вже говорили раніше, такі жирні кислоти, як омега-3 і омега-6 є відмінними помічниками в боротьбі з мігренню. Що стосується жирних кислот, у лляному насінні міститься 75% кислот омега-3 і 25% омега-6.

Вітамін Е: лляне насіння є також незамінним джерелом вітаміну Е, речовини, здатної запобігати появі мігрені. Для досягнення максимального ефекту достатньо з’їдати щодня 2 столові ложки такого насіння.

У насінні льону містяться необхідні для лікування мігрені мінерали: магній, кальцій, калій, марганець, кремній…

Також у лляному насінні містяться ферменти, що нормалізують травлення.

Насіння чіа

Це насіння дуже живильне, адже не даремно його включають у свій раціон багато спортсменів, люди, що потребують харчових добавок, або ті, хто просто бажає схуднути. Цьому є своє пояснення, адже насіння чіа є:

– натуральним джерел найважливіших мінералів: кальцію, магнію, цинку. Ці мінерали допомагають при лікуванні мігрені, а також сприяють зміцненню здоров’я в цілому. Насіння чіа постачає нас достатньою кількістю цих необхідних для організму людини елементів;

– натуральним джерелом жирних кислот омега-3, речовини, що ефективно захищає нас від мігрені. Кислоти омега 3 необхідні для нормальної роботи різних органів і систем людського організму. Так, омега-3 благотворно впливає на серце та сприяє зниженню рівня холестерину в крові.

Кунжутне насіння.

Чи пробували ви його коли-небудь? Кунжутне насіння дуже смачне та має прекрасний вигляд у будь-яких стравах, десертах, дуже часто його додають у хліб. Дві столові ложки кунжутного насіння на день принесуть багато користі вашому організму, особливо, якщо ви страждаєте від мігрені. Чому?

Велика кількість магнію, що міститься в кунжутному насінні, запобігає спазмам судин. Через такі спазми часто й починається напад мігрені. Тому регулярне вживання такого насіння є гарною профілактикою головних болів, запаморочення та мігрені.

На закінчення відзначимо, що все, що від вас потрібно – використовувати деяке з вище перерахованого насіння при готуванні їжі. Усього дві столові ложки на день такого насіння принесуть велику користь вашому здоров’ю.

Джерело

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*