Нейрохірург Влад Чуря – «Спи без мобільного поруч, подивися вранці на небо, червоне вино очищає судини…»

Нейрохірург Влад Чюрея пояснює в інтерв’ю газеті Libertatea методи стимуляції та відпочинку мозку.

«Як нейрохірург я бачу обличчя страждання в кабінеті чи в операційній. Нейрохірургічні втручання лякають більше, ніж апендицит, і це правильно. Сім’ї пацієнтів хвилюються щодо операції на мозку.

Команди, які приєднуються до мене, також відзначаються зусиллями та цілеспрямованістю. Мозок – це не той орган, який можна тримати в руках. Можливо, ви не знали, але мозок також потребує відпочинку та поваги», – каже проф. д-р Александру Влад Чюрея.

У цей період ми відчуваємо спокусу до надмірностей: їсти багато і навіть занадто багато, причому конкретні продукти важкі, багато пити, надлишок алкоголю також надзвичайно шкідливий. Ми будемо втрачати ночі, довго сидіти за столом, курці збільшать кількість сигарет, а ранкової кави буде більше, ніж зазвичай.

«Мозок ніколи не спить, але є деякі способи його відпочити та стимулювати. А мозку потрібні позитивні стимули», – пояснює нейрохірург Влад Чюрея.

Вранці, прокинувшись, випийте склянку води

У цьому контексті лікар рекомендує спати без мобільного телефону поруч. Вранці було б добре подивитись на небо чи пейзаж, щоб стимулювати наші зорові центри, послухати пісню, яку ми любимо стимулювати наші слухові центри, і випити склянку води, коли ми прокидаємося.

Добре їсти помірно, тому що занадто повний шлунок також навантажує мозок. Червоне вино рекомендується, тому що воно допомагає очистити капілярні судини в мозку, але без перебільшення, тому що алкоголь атакує нервову клітину.

Менше телебачення, щоб не робити мозок жертвою новин. У ці дні, принаймні, добре просто бути поінформованими людьми.

«Одна сигара на тиждень може зробити мозок щасливим»

«І якщо ви курите, знайте, що якісна сигара раз на тиждень може зробити ваш мозок щасливим. Пачка сигарет на день – ні!», – радить лікар Влад Чуря.

Учитель радить нам приділити собі час. Не поспішай

це означає шукати миру, внутрішнього порядку та радості. Піклуватися про себе означає піклуватися про себе.

«Радість – справжня їжа для мозку. Тепер я запрошую вас на мить поміркувати над шкалою християнських цінностей святого апостола Петра: добрі справи, знання, самовладання, терпіння, благочестя, братолюбство та любов. Кожне випливає з іншого», – каже нейрохірург.

Стаття носить виключно інформаційний характер. Пам’ятайте, що перед початком будь-якого лікування консультація лікаря є обов’язковою!

Джерело

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*