Яку зарядку робити вранці і яка від неї користь

  • 29

Для всіх, хто цікавиться тим, як робити зарядку вранці, представляємо комплекс вправ для ранкової зарядки на кожен день.

Прокидаючись, ми дещо загальмовані, тому що наш організм ще продовжує перебувати в стані спокою і сну. Потрібно 2-3 години для того, щоб остаточно прокинутися. Процес умивання допомагає підбадьоритися, дозволяючи послати імпульси до нервових центрів. Однак повне пробудження неможливо без роботи суглобів і м’язів. На це і спрямована ранкова зарядка. Перш ніж дізнатися, як робити зарядку вранці, давайте розберемося, в чому її користь, інформує Ukr.Media.

Для фізичних тренувань слід 3-4 рази на тиждень відвідувати спортзал, даючи грунтовне навантаження на м’язи. Ранкове тренування своєю чергою повинно нести оздоровчий сенс. Зарядка принесе максимальну користь, якщо з часом вправи, що входять у її комплекс, будуть розвиватися й ускладнюватися. Її рекомендується проводити в провітрюваному приміщенні, в одязі, який не обмежує рух. Найкраще її закінчувати контрастним душем.

Користь ранкової зарядки очевидна: вона допоможе побороти синдром гіпокінезії, що виражається в дратівливості, поганому настрої, зниженні життєвого тонусу, підвищеної сонливості, млявості та втоми.

Правила виконання зарядки

Як робити ранкову зарядку правильно? Організм прокидається поступово, і тому будь-які сильні навантаження відразу після пробудження змушують серце різко перемикатися на активний режим роботи, що шкідливо для серцевого м’яза.

Деякі види вправ можна робити прямо в ліжку. Але сюди належать розминкові вправи, що не несуть ніякого навантаження. Цього буде недостатньо, щоб день пройшов бадьоро та активно. Тому рекомендується походити, вмитися, випити не менше склянки води й потім приступати до основних вправ.

Музика для ранкової зарядки вибирається індивідуально. Якщо у вашому комплексі є інтенсивні вправи, слід вибрати музику з темпом 140-170 ударів у хвилину. Якщо ж зарядка відбувається в спокійному ритмі, слід вибрати більш повільні композиції. Вибирайте ритмічні пісні, тому, що вони допомагають правильно організувати рухи й узгодити з ними дихання.

Краща ранкова зарядка — це та, після якої відчувається прилив сил і бадьорості. Головною помилкою при виконанні зарядки є надмірне навантаження. Основна ідея зарядки — підняти тонус організму. Вона не несе в собі мету наростити м’язову масу.

Ефект від регулярних занять

Виконуючи наведені вище вправи, ви поліпшите загальний стан організму, допоможете йому швидше переключитися в робочий стан.

Зарядка вранці активізує роботу наших слухових, зорових, вестибулярних та інших апаратів, мобілізує центральну нервову систему на роботу, що усуває стан загальмованості, присутній після сну. Регулярні заняття гімнастикою призводять до корисних фізичних змін: поліпшення кровообігу, правильній роботі серцевого м’яза, прискорення венозного кровотоку. Зарядка сприятливо позначається на роботі легень, кров насичується киснем, що призводить до активізації кислотно-відновних процесів в організмі, посилення м’язів і зміцненню суглобів.

Правильно складений комплекс вправ підніме настрій і дозволить відчути всі радощі активного способу життя.

Джерело

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*