Чим підживити виноград, щоб він був великий та солодкий

  • 93

Виноград потребує, в період всього вегетаційного періоду, багато різноманітних підживлень. Для стабільного й багатого врожаю, за ним потрібно добре доглядати. Особливу увагу слід приділяти родючості ґрунту та захисту від шкідників й захворювань.

Підживлення:

На початку.

Коли відкриєте виноградні кущі після зимівлі, проведіть перший полив розчином з додаванням сечовини 40-50 грамів на 10 літрів води на 1 кв. м.

Коли середньодобова температура встановиться +7..+8 градусів, внесіть у землю органічний препарат —  Триходермін, щоб захистити рослини від патогенної мікрофлори та шкідливих комах у ній.

Напередодні цвітіння.

Підживіть виноградні кущі, за 10-15 днів до квітнення, коров’ячим перегноєм, на відро води 1 кг чи пташиним послідом, на відро води 0,5 літри його настою.

Або підгодуйте натуральним живим добривом з додаванням ЕМ культур, зелених рослин, пташиного посліду та деревного попелу. Таким чином ґрунт збагачується корисними бактеріями та речовинами.

Під час цвітіння.

Одночасно або перед цвітінням внесіть борну кислоту, на відро води 4-6 грамів. Це вбереже рослину від скидання квітів й зав’язі та покращить її здатність зав’язувати ягоди.

Наприкінці цвітіння.

Коли виноград відцвіте, приблизно на 15-20 день та з’явиться перша зав’язь розміром з горошину, підгодівлю повторіть. Другу підгодівлю проведіть для зростання ягідних грон, стрілок та рукавів.

В час дозрівання ягід.

Ягоди винограду починають дозрівати та розм’якшуватись, настав час для третьої підгодівлі фосфорним та калійним добривом чи настоєм деревного попелу. Це може бути такий розчин: у відрі води розчиніть сірчанокислий калій 20-25 грамів та суперфосфат 40-50 грамів.

Підживлення восени.

Під зиму внесіть деревний попіл 1-1,5 кг на кущ та прикриваємо його землею, щоб лоза краще визріла.

А в період підготовки до укриття винограду, внесіть у ґрунт препарат – Метаризин, для захисту винограду від шкідників, що там зимують. Також, обов’язково внесіть перепрілий компост та закрийте землею.

Полив та мульчування:

Найкраще середовище для існування ЕМ культури є вологий замульчований  ґрунт. Коли після зимівлі проведете перше розпушування ґрунту на винограднику, обов’язково замульчуйте його.

Джерело

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*